Tamara mała wersja podstawowa2 450 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

99,32 +Garaż: 21,41
+Strych: 39,81 (101,12)

Powierzchnia zabudowy

153,13

Powierzchnia całkowita

279,47

Powierzchnia netto

224,13

Kubatura

802,62

Wysokość budynku

7,15m

Kąt dachu

35,00°

Powierzchnia dachu

251,63

Ep

36,40kWh/(m²rok)

Minimalne wymiary działki

23,44x21,34m

Mały, urokliwy dom parterowy z garażem i możliwością adaptacji poddasza. Jest to pomniejszona wersja projektu Tamara. Wejście do budynku zaakcentowano gustownym daszkiem wspartym na dwóch filarach, takie samo zadaszenie zastosowano od strony ogrodowej, nadając całej bryle domu spójności i klasycznego wyglądu. Do wnętrza dostajemy się przez wiatrołap, który otwiera się na przestronną część komunikacyjną. W holu znajduje się wejście do sporej łazienki, w której jest miejsce na wannę i prysznic. Strefa dzienna to duży, dobrze oświetlony salon połączony z kuchnią, którą w razie potrzeby można oddzielić ścianką działową. Do dyspozycji mieszkańców są 3 ustawne pokoje. Z prawej strony budynku zlokalizowano część gospodarczą domu – pralnię przez którą dostaniemy się do garażu i kotłownię, w której zaprojektowano 2 rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe – biomasę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, projektu nie trzeba przerabiać, Inwestor sam decyduje, który rodzaj ogrzewania zastosuje w swoim domu - dokumentacja zawiera schematy i rozwinięcia instalacji c.o. i elektrycznych, obydwu sposobów ogrzewania. Prawdziwym atutem projektu są jednak schody znajdujące się w korytarzu. Dostaniemy się dzięki nim na strych nieużytkowy, który na etapie adaptacji można zamienić na pokój hobby, pracownie lub po prostu na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że adaptacji poddasza można dokonać w późniejszym czasie, mieszkając już w domu. W projekcie zastosowano sprawdzone rozwiązania, a budynek posiada nieskomplikowaną formę i prosty dach, co ma duży wpływ na obniżenie kosztów budowy i późniejszej eksploatacji.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie350 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 350 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie250 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 250 zł

  W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu, Inwestor potrzebuje dodatkowego egzemplarza projektu, istnieje możliwość jego dokupienia. Warunkiem zakupu, jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni w czterech egzemplarzach. Dodatkowy egzemplarz można zamówić oczywiście także przy zakupie projektu.

 • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Projekty oznaczone tą ikonką posiadają zaprojektowane ogrzewanie gazowe oraz, jako alternatywę, ogrzewanie na paliwo stałe. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępności do sieci gazowej. Dokumentacja projektowa posiada w pełni zaprojektowane rozwiązania instalacyjne obydwu sposobów ogrzewania, daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiania projektu.

 • Rekuperacja w cenie350 zł

  Rekuperacja w cenie 350 zł

  Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

  Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rzut parteru 99,32

     
1.1Wiatrołap3,13m²
1.2Hol + komunikacja12,63m²
1.3Łazienka5,72m²
1.4Kuchnia7,78m²
1.5Salon z jadalnią27,48m²
1.6Pokój12,31m²
1.7Pokój10,80m²
1.8Pokój9,24m²
1.9Pralnia4,05m²
1.10Kotłownia6,18m²
1.11Garaż21,41m²
 

Rzut strychu (do aranżacji) 42,09 (103,40m²)


zestawienie powierzchni użytkowej (powierzchnia podłogi)

     
2.1Komunikacja2,28m²(2,28m²)
2.2Strych39,81m²(101,12m²)
 

Przekrój

 • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
 • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
 • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
 • Strop żelbetowy-wylewany.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
 • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe