Tymon wersja podstawowa2 350 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

99,79 +Garaż: 20,56
+Strych: 62,59 (92,93)
+Strych: 12,17 (28,79)

Powierzchnia zabudowy

153,22

Powierzchnia całkowita

306,44

Powierzchnia netto

243,27

Kubatura

903,92

Wysokość budynku

7,82m

Kąt dachu

35,00°

Powierzchnia dachu

255,57

Ep

37,20kWh/(m²rok)

Minimalne wymiary działki

23,74x17,74m

Mały, urokliwy dom parterowy z garażem i możliwością adaptacji poddasza. W budynku dużą uwagę poświęcono funkcjonalności wnętrz i maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni. Do dyspozycji mieszkańców są: duży, jasny salon, połączono z kuchnią, 3 ustawne pokoje, jeden z własną garderobą oraz przestronna łazienka z miejscem na wannę i prysznic. Do garażu przechodzimy przez praktyczne pomieszczenie gospodarcze, w którym wygospodarowano miejsce na pralkę. Za garażem znajduje się spora kotłownia, w której zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe – biomasę. Dokumentacja projektu zawiera rozwinięcia obydwu rodzajów instalacji, tak by to inwestor zdecydował, który z nich zastosuje w swoim domu, bez konieczności dodatkowych zmian na etapie adaptacji. W korytarzu domu zaprojektowano schody drewniane prowadzące na poddasze nieużytkowe, ich usytuowanie powoduje, że strych możemy zaadaptować na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne, co jest dużym atutem budynku. Wysoka ścianka kolankowa poddasza sprawi natomiast, że pomieszczenia te będą bardzo wygodne w użytkowaniu. W budynku zaprojektowano strop Teriva. Dom ma tradycyjną, ponadczasową bryłę i zwraca uwagę ciekawym podcieniem wejściowym, jednocześnie jest prosty i tani w budowie, a także późniejszej eksploatacji. Zastosowano w nim tylko sprawdzone i trwałe rozwiązania.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie350 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 350 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie250 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 250 zł

  W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu, Inwestor potrzebuje dodatkowego egzemplarza projektu, istnieje możliwość jego dokupienia. Warunkiem zakupu, jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni w czterech egzemplarzach. Dodatkowy egzemplarz można zamówić oczywiście także przy zakupie projektu.

 • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Projekty oznaczone tą ikonką posiadają zaprojektowane ogrzewanie gazowe oraz, jako alternatywę, ogrzewanie na paliwo stałe. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępności do sieci gazowej. Dokumentacja projektowa posiada w pełni zaprojektowane rozwiązania instalacyjne obydwu sposobów ogrzewania, daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiania projektu.

 • Rekuperacja w cenie350 zł

  Rekuperacja w cenie 350 zł

  Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

  Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rzut parteru 99,79

     
1.1Wiatrołap3,55m²
1.2Spiżarnia1,07m²
1.3Salon z kuchnią32,56m²
1.4Hol + komunikacja12,00m²
1.5Pokój10,22m²
1.6Pokój10,04m²
1.7Pom. gospodarcze4,44m²
1.8Garderoba2,54m²
1.9Pokój10,21m²
1.10Łazienka6,41m²
1.11Kotłownia6,75m²
1.12Garaż20,56m²
 

Rzut strychu (do aranżacji) 75,96 (122,92m²)


zestawienie powierzchni użytkowej (powierzchnia podłogi)

     
2.1Komunikacja1,20m²(1,20m²)
2.2Strych62,59m²(92,93m²)
2.3Strych12,17m²(28,79m²)
 

Przekrój

 • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
 • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
 • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
 • Strop gęstożebrowy – TERIVA.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
 • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe