Projekty spełniające WT 2021 127

WT 2021 to określenie dotyczące nowych wymagań stawianych budynkom, które powstaną od 2021 roku. Ważną wartością w przypadku tych zmian jest EP (energia pierwotna, której jednostką jest kWh/m²rok) - współczynnik określający roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej czyli upraszczając jest to teoretyczna wartość określająca wpływ domu na środowisko naturalne. Istotne są także współczynniki przenikana ciepła dla przegród budowlanych U (W/m²K), które określają jak dużo ciepła tracimy przez przegrody takie jak ściany zewnętrzne i okna. Im niższe są opisane współczynniki tym dom jest bardziej energooszczędny i ekologiczny.

Od 2014 roku dopuszczalne EP wynosiło 120 kWh/m²rok, od 2017 wynosi 95 kWh/m²rok, a od 2021 będzie to tylko 70 kWh/m²rok.

W kategorii tej prezentujemy projekty, spełniające już teraz zaostrzone wymagania dotyczące energooszczędności i izolacyjności przegród budowlanych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Do zmiany tej przygotowywaliśmy się od kilku lat przygotowując dla naszych budynków między innymi projekty rekuperacji, która pozwala na znaczne zredukowanie wartości EP szczególnie przy ogrzewaniu domu gazem. Ponadto nasze projekty zawierają schematy instalacji solarnej oraz posiadają nowe charakterystyki energetyczne policzone według standardów obowiązujących od stycznia 2021r.

Grupa projektów, które już teraz spełniają WT 2021 będzie się stale powiększać, jeżeli jakiegoś projektu nie ma na liście, a jesteście Państwo nim zainteresowani, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z nami.