Fidel wersja podstawowa2 350 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

99,60

Powierzchnia zabudowy

144,19

Powierzchnia całkowita

275,22

Powierzchnia netto

147,86

Kubatura

730,62

Wysokość budynku

8,10m

Kąt dachu

35,00°

Powierzchnia dachu

214,81

Ep

39,80kWh/(m²rok)

Minimalne wymiary działki

18,98x22,29m

Mały, zgrabny dom parterowy z czterospadowym dachem i możliwością adaptacji poddasza. Do środka dostaniemy się przez gustowny podcień wejściowy, który powtórzono z tyłu budynku, zadaszając częściowo taras, co nadało całości spójnego i eleganckiego charakteru. Elewację budynku można wykończyć zarówno w klasyczny, jak również nowoczesny sposób. Pomimo, iż dom ten to niecałe 100 m2 powierzchni użytkowej, posiada on wszystkie wygody dużo większego budynku. W ciągu dnia domownicy mogą relaksować się w dużym, dobrze oświetlonym salonie, połączonym z otwartą kuchnią, w której nie zapomniano o miejscu na praktyczną wyspę i spiżarnię. Strefa nocna to 3 ustawne pokoje oraz łazienka z miejscem na wannę i prysznic. Główna sypialnia posiada własną, dużą garderobę. Z wiatrołapu dostaniemy się do sporej kotłowni z wyjściem na zewnątrz, w której zaprojektowano 2 rodzaje ogrzewania : GAZOWE oraz na PALIWO STAŁE-biomasę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, projektu nie trzeba przerabiać, Inwestor sam decyduje, który rodzaj ogrzewania zastosuje w swoim domu - dokumentacja zawiera schematy i rozwinięcia instalacji c.o. i elektrycznych, obydwu sposobów ogrzewania. W korytarzu znalazło się miejsce na schody Kacze prowadzące na poddasze nieużytkowe. Dzięki kątowi dachu o spadku 35 stopni i sporej ściance kolankowej (51cm), udało się tu wygospodarować sporą przestrzeń, którą możemy zaadaptować na pracownię, pokój hobby, studio lub dodatkowe sypialnie. Dzięki swoim rozmiarom dom nadaje się na wąski działki, o szerokości 19 m. Typowe i sprawdzone rozwiązania sprawią natomiast, że będzie on niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Budynek zaprojektowano w oparciu o najnowsze przepisy prawa budowlanego, z dużą dbałością o jego wpływ na środowisko naturalne.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie350 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 350 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie250 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 250 zł

  W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu, Inwestor potrzebuje dodatkowego egzemplarza projektu, istnieje możliwość jego dokupienia. Warunkiem zakupu, jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni w czterech egzemplarzach. Dodatkowy egzemplarz można zamówić oczywiście także przy zakupie projektu.

 • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Projekty oznaczone tą ikonką posiadają zaprojektowane ogrzewanie gazowe oraz, jako alternatywę, ogrzewanie na paliwo stałe. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępności do sieci gazowej. Dokumentacja projektowa posiada w pełni zaprojektowane rozwiązania instalacyjne obydwu sposobów ogrzewania, daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiania projektu.

 • Rekuperacja w cenie350 zł

  Rekuperacja w cenie 350 zł

  Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

  Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rzut parteru 99,60

     
1.1Wiatrołap3,98m²
1.2Komunikacja12,21m²
1.3Spiżarnia1,76m²
1.4Kuchnia8,15m²
1.5Salon z jadalnią24,04m²
1.6Pokój11,15m²
1.7Garderoba4,45m²
1.8Pokój10,51m²
1.9Łazienka6,10m²
1.10Pokój10,08m²
1.11Kotłownia7,17m²
 

Rzut poddasza 48,26 (120,49m²) [przykładowa aranżacja]


zestawienie powierzchni użytkowej (powierzchnia podłogi)

     
2.1Komunikacja1,20m²(1,20m²)
2.2Pokój47,06m²(119,29m²)
 

Przekrój

 • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
 • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
 • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
 • Strop żelbetowy-wylewany.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
 • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe