Tracja 2 Szkielet drewniany wersja podstawowa3 999 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

97,30 +Kotłownia: 6,77

Powierzchnia zabudowy

127,65

Powierzchnia całkowita

127,65

Powierzchnia netto

104,07

Kubatura

617,70

Wysokość budynku

6,43m

Kąt dachu

30,00°

Powierzchnia dachu

182,13

Ep

55,60 kWh/(m²rok) gaz ziemny

0,00* kWh/(m²rok) pompa ciepła

*projekt zeroenergetyczny

Minimalne wymiary działki

20,77x18,42m

Tracja 2 szkielet drewniany to projekt domu o powierzchni użytkowej poniżej 100m², zaprojektowanego w technice szkieletowej. Charakteryzuje się on z jednej strony prostotą rozwiązań, z drugiej – niezwykłą funkcjonalnością i praktycznością. Pod dostatkiem miejsca znajdzie tu 3-4 osobowa rodzina. Do dyspozycji mieszkańców poza przestronnym salonem połączonym z otwartą kuchnią są: 3 ustawne pokoje, spiżarnia, toaleta, łazienka, z miejscem na wannę i prysznic, pralnia oraz spora kotłownia z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. W budynku zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: przy pomocy pieca na gaz oraz POMPY CIEPŁA. Inwestor ma w ten sposób wybór i może zdecydować, które ogrzewanie zastosować w swoim domu. Pakiet z pompą ciepła zawiera dodatkowo projekt ogrzewania podłogowego oraz projekt instalacji fotowoltaicznej. Centralnie położony kominek w salonie może się natomiast przydać zimą, jako dodatkowe źródło ogrzewania. Dom ma prostą bryłę i nieskomplikowany dach, a zaprojektowanie go w technice szkieletowej będzie miało niewątpliwy wpływ na obniżenie kosztów budowy. Elewację budynku można wykończyć zarówno w klasycznym, jak również nowoczesnym stylu, stosując np. modne okładziny drewniane lub drewnopodobne.

Projektując dom Tracja 2 szkielet drewniany nie zapomnieliśmy o ekologii. Poza tradycyjną wentylacją grawitacyjną, dokumentacja zawiera projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją, a dzięki zastosowanym materiałom i rozwiązaniom budynek spełnia wszystkie, rygorystyczne wymogi współczesnego projektowania.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

  Przyda się w trakcie zbierania ofert i wycen, a także podczas prac budowlanych. Warunkiem zakupu jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni. Dodatkowy egzemplarz można także oczywiście zamówić przy zakupie projektu. Dodatkowy egzemplarz składa się z projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego.

 • Rekuperacja GRATIS !!!

  Rekuperacja GRATIS !!!

  Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

  Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

 • Pakiet energetyczny GRATIS !!!

  Pakiet energetyczny GRATIS !!!

  Projekty oznaczone tą ikonką posiadają zaprojektowane ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła i ogrzewania podłogowego oraz gratisowy projekt instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo dokumentacja zawiera projekt ogrzewania na gaz.

Rzut parteru 97,30

     
1.1 Wiatrołap 3,09m²
1.2 Komunikacja 9,88m²
1.3 WC 1,68m²
1.4 Spiżarnia 2,12m²
1.5 Kuchnia 11,42m²
1.6 Salon z jadalnią 25,56m²
1.7 Pokój 10,98m²
1.8 Pokój 10,96m²
1.9 Kotłownia 6,77m²
1.10 Pralnia 3,38m²
1.11 Pokój 11,94m²
1.12 Łazienka 6,29m²
 

Przekrój

 • Budynek został posadowiony na płycie fundamentowej.
 • Ściany zewnętrzne szkielet drewniany + 20cm styropianu.
 • Ściany wewnętrzne szkielet drewniany.
 • Strop drewniany.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
 • Wentylacja grawitacyjna + wentylacja mechaniczna z rekuperacją (do wyboru na etapie adaptacji).
 • Ogrzewanie pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną + gaz (do wyboru na etapie adaptacji projektu).

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe

Szacunkowe koszty realizacji

Opis robót Ceny minimalne Ceny średnie
Stan zero 38 043,00 PLN 52 800,00 PLN
Stan surowy otwarty 124 999,00 PLN 165 571,00 PLN
Stan surowy zamknięty 74 656,00 PLN 92 517,00 PLN
Razem 237 698,00 PLN 310 888,00 PLN
Szacunkowe koszty instalacji 46 596,00 PLN 62 084,00 PLN

UWAGA! Budując dom systemem gospodarczym można znacznie obniżyć koszty realizacji.
System gospodarczy – inwestor sam lub z pomocą rodziny, w miarę możliwości, wykonuje niektóre prace budowlane, nadzoruje budowę, wyszukuje promocje na materiały i dowozi je wraz ze sprzętem na plac budowy. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić 25-35% kosztów inwestycji.

Wyceń budowę domu w technologii murowanej

Wyceń budowę domu w technologii murowanej