Talia odbicie lustrzane3 599 zł3 499 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 399 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

110,09 +Strych: 48,91 (112,67)

Powierzchnia zabudowy

138,12

Kubatura

742,38

Wysokość budynku

7,25m

Kąt dachu

35,00°

Powierzchnia dachu

206,82

Ep

27,60 kWh/(m²rok) biomasa

69,70 kWh/(m²rok) gaz ziemny

Minimalne wymiary działki

20,74x18,34m

Dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza. W ciągu dnia mieszkańcy mogą się relaksować w przestronnym, dobrze oświetlonym salonie, połączonym z otwartą kuchnią. W jej sąsiedztwie znajduje się duża kotłownia z bezpośrednim dostępem zarówno z kuchni jaki i wiatrołapu. Dzięki temu może ona pełnić również rolę spiżarni. Centralne usytuowania kominka ułatwi ogrzewanie domu zimą. Do dyspozycji domowników są jeszcze 3 ustawne pokoje i łazienka, w której zmieści się wanna i prysznic. W głównej sypialni przewidziano miejsce na ciąg szaf przesuwnych. Nie zapomniano również o praktycznej pralni, którą w razie potrzeby można zamienić na schowek lub garderobę. W korytarzu przewidziano schody prowadzące na strych nieużytkowy, który można z powodzeniem zaadaptować na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne, pokój hobby lub pracownię. Dom można budować etapami, został ona tak zaprojektowany, iż przestrzeń na poddaszu może być wykorzystana w przyszłości. W domu zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: GAZOWE oraz na PALIWO STAŁE. Od przyszłego inwestora zależy, które z nich wykorzysta. Dom ma prostą bryłę i nieskomplikowany dach, dzięki czemu jest tani w budowie i późniejszej eksploatacji. Budynek zaprojektowano w oparciu o najnowsze przepisy prawa budowlanego, z dużą dbałością o jego wpływ na środowisko naturalne.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

  • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

    Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

    Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

  • Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

    Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

    Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

    W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

  • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

    Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

    Przyda się w trakcie zbierania ofert i wycen, a także podczas prac budowlanych. Warunkiem zakupu jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni. Dodatkowy egzemplarz można także oczywiście zamówić przy zakupie projektu. Dodatkowy egzemplarz składa się z projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego.

  • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

    Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

    Projekty oznaczone tą ikonką mają w standardzie zaprojektowane ogrzewanie na paliwo stałe (biomasę) oraz, jako alternatywę, ogrzewanie przy pomocy gazu ziemnego lub pompy ciepła. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępu do sieci gazowej. Dokumentacja zawiera zawsze dwa w pełni zaprojektowane rodzaje ogrzewania. Daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiana projektu.

  • Rekuperacja GRATIS !!!

    Rekuperacja GRATIS !!!

    Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

    Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rzut parteru 110,09

     
1.1 Wiatrołap 5,04m²
1.2 Komunikacja 11,25m²
1.3 Kotłownia 6,51m²
1.4 Kuchnia 9,96m²
1.5 Salon z jadalnią 30,97m²
1.6 Pokój 13,39m²
1.7 Pokój 10,69m²
1.8 Pralnia 4,15m²
1.9 Pokój 11,42m²
1.10 Łazienka 6,71m²
 

Rzut strychu (do aranżacji) 49,99 (113,75 m²)


zestawienie powierzchni użytkowej (powierzchnia podłogi)

     
2.1 Komunikacja 1,08m² (1,08m²)
2.2 Strych 48,91m² (112,67m²)
 

Przekrój

  • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
  • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
  • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
  • Strop żelbetowy-wylewany.
  • Więźba dachowa drewniana.
  • Pokrycie dachu - dachówka cementowa.
  • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe

Szacunkowe koszty realizacji

Opis robót Ceny minimalne Ceny średnie
Stan zero 40 454,00 PLN 57 256,00 PLN
Stan surowy otwarty 94 347,00 PLN 123 446,00 PLN
Stan surowy zamknięty 33 529,00 PLN 41 543,00 PLN
Razem 168 330,00 PLN 222 245,00 PLN
Szacunkowe koszty instalacji 32 906,00 PLN 44 431,00 PLN

UWAGA! Budując dom systemem gospodarczym można znacznie obniżyć koszty realizacji.
System gospodarczy – inwestor sam lub z pomocą rodziny, w miarę możliwości, wykonuje niektóre prace budowlane, nadzoruje budowę, wyszukuje promocje na materiały i dowozi je wraz ze sprzętem na plac budowy. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić 25-35% kosztów inwestycji.

Wyceń budowę domu w technologii murowanej

Wyceń budowę domu w technologii murowanej