Padme 3 WZ wersja podstawowa4 899 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

145,31 +Garaż: 34,48

Powierzchnia zabudowy

245,23

Powierzchnia całkowita

226,37

Powierzchnia netto

179,79

Kubatura

1 165,99

Wysokość budynku

6,80m

Kąt dachu

30,00°

Powierzchnia dachu

352,05

Ep

29,70 kWh/(m²rok) biomasa

69,40 kWh/(m²rok) gaz ziemny

Minimalne wymiary działki

24,84x26,84m

Projekt dużego, luksusowego domu parterowego. Do środka dostajemy się przez sporych rozmiarów wiatrołap, który prowadzi wprost do przestronnego pokoju dziennego, połączonego z otwartą kuchnią, w sąsiedztwie której znajduje się praktyczna spiżarnia. W projekcie nie zapomniano o dużych przeszkleniach, dzięki czemu wnętrze jest dobrze oświetlone przez cały rok. Całości dopełnia gustowny podcień, który urozmaica bryłę i nadaje jej nowoczesny, ponadczasowy kształt. Reszta domu to typowa strefa nocna, 3 ustawne pokoje, jeden z własną garderobą i łazienką, dodatkowo do dyspozycji mieszkańców są: druga łazienka, toaleta oraz pralnia. Z garażu dostajemy się wprost do dużej kotłowni w której zaprojektowano 2 rodzaje ogrzewania: GAZOWE oraz na PALIWO STAŁE. Dzięki takiemu zabiegowi, projektu nie trzeba przerabiać, inwestor sam decyduje, który rodzaj ogrzewania zastosuje w swoim domu - dokumentacja zawiera schematy i rozwinięcia instalacji c.o. i elektrycznych dla obydwu rozwiązań.

Konstrukcja dachu została zaprojektowana w postaci gotowych wiązarów, będzie to miało niewątpliwy wpływ na szybkość budowy, ale co najważniejsze na niski poziom kosztów. Dodatkowo w budynku zrezygnowano z większości ścian nośnych, dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń może być aranżowana praktycznie w dowolny sposób.

W domu zaprojektowano wentylację grawitacyjną oraz, jako alternatywę, wentylację mechaniczną z rekuperacją. Budynek opracowano w oparciu o najnowsze przepisy prawa budowlanego, z dużą dbałością o jego wpływ na środowisko naturalne.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

  • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

    Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

    Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

  • Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

    Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

    Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

    W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

  • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

    Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

    Przyda się w trakcie zbierania ofert i wycen, a także podczas prac budowlanych. Warunkiem zakupu jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni. Dodatkowy egzemplarz można także oczywiście zamówić przy zakupie projektu. Dodatkowy egzemplarz składa się z projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego.

  • Rekuperacja GRATIS !!!

    Rekuperacja GRATIS !!!

    Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

    Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

  • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

    Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

    Projekty oznaczone tą ikonką mają w standardzie zaprojektowane ogrzewanie na paliwo stałe (biomasę) oraz, jako alternatywę, ogrzewanie przy pomocy gazu ziemnego lub pompy ciepła. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępu do sieci gazowej. Dokumentacja zawiera zawsze dwa w pełni zaprojektowane rodzaje ogrzewania. Daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiana projektu.

  • Elektroniczna wersja projektu w cenie 700 zł

    Elektroniczna wersja projektu w cenie 700 zł

    Wersja elektroniczna projektu jest przydatna na etapie adaptacji projektu bądź w momencie gdy projekt jest złożony w urzędzie, a istnieje potrzeba ustalenia współpracy z wykonawcami. Wersja elektroniczna projektu wysyłana jest drogą elektroniczną, po wcześniejszym zakupie pełnej wersji papierowej projektu. Rekomendujemy zakup wersji elektronicznej projektu, po wcześniejszych konsultacjach z architektem adaptującym, ponieważ nie ma możliwości zwrotu wersji elektronicznej projektu. Każda wersja elektroniczna projektu, podobnie jak wersja papierowa, zabezpieczona jest specjalnym Indywidualnym Numerem Ewidencyjnym dla danego kupującego.

    Wersja elektroniczna projektu zawiera:

    • Opis architektoniczno-budowlany - wersja edytowalna
    • Architektura budynku - Pliki DWG (wersja edytowalna): Rzut działki, Elewacje, Rzuty kondygnacji, Przekroje
    • Architektura budynku - Pliki PDF: Elewacje, Rzuty kondygnacji, Rzut dachu, Przekroje, Zestawienie stolarki, Zestawienie warstw, Zestawienie materiałów (przedmiar robót)
    • Konstrukcja budynku - Pliki PDF: Rzut fundamentów, Rzut stropu, Rzut więźby dachowej.

Rzut parteru 145,31

     
1.1 Wiatrołap 4,97m²
1.2 Spiżarnia 3,88m²
1.3 Kuchnia 14,59m²
1.4 Salon z jadalnią 41,92m²
1.5 Komunikacja 12,74m²
1.6 WC 2,60m²
1.7 Pralnia 3,23m²
1.8 Łazienka 7,15m²
1.9 Pokój z garderobą 16,31m²
1.10 Łazienka 4,31m²
1.11 Pokój 12,84m²
1.12 Pokój 12,84m²
1.13 Kotłownia 7,93m²
1.14 Garaż 34,48m²
 

Przekrój

  • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
  • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
  • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
  • Więźba dachowa drewniana - wiązary firmy MiTek.
  • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
  • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Nasi partnerzy

Mitek logo

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe

Szacunkowe koszty realizacji

Opis robót Ceny minimalne Ceny średnie
Stan zero 92 809,00 PLN 127 960,00 PLN
Stan surowy otwarty 231 490,00 PLN 278 222,00 PLN
Stan surowy zamknięty 64 380,00 PLN 76 050,00 PLN
Razem 388 679,00 PLN 482 232,00 PLN
Szacunkowe koszty instalacji 91 343,00 PLN 118 251,00 PLN

UWAGA! Budując dom systemem gospodarczym można znacznie obniżyć koszty realizacji.
System gospodarczy – inwestor sam lub z pomocą rodziny, w miarę możliwości, wykonuje niektóre prace budowlane, nadzoruje budowę, wyszukuje promocje na materiały i dowozi je wraz ze sprzętem na plac budowy. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić 25-35% kosztów inwestycji.

Wyceń budowę domu w technologii murowanej

Wyceń budowę domu w technologii murowanej