Ares 4 wersja podstawowa2 450 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

134,60

Powierzchnia zabudowy

101,78

Powierzchnia całkowita

203,56

Powierzchnia netto

147,74

Kubatura

678,93

Wysokość budynku

8,95m

Kąt dachu

40,00°

Powierzchnia dachu

178,36

Ep

55,20kWh/(m²rok)

Minimalne wymiary działki

18,24x18,54m

ARES 4 to kolejna wersja popularnego projektu, tym razem z dachem szczytowym. Jest to budynek o prostej, zwartej formie, w którym wygodnie zamieszka 4-5 osobowa rodzina. Na parterze znalazły się: duży, dobrze oświetlony salon, kuchnia z praktyczną spiżarnią, dodatkowy pokój, łazienka, a także duża kotłownia z wyjściem do ogrodu. W budynku zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: GAZOWE oraz na PALIWO STAŁE-biomasę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, projektu nie trzeba przerabiać, Inwestor sam decyduje, który rodzaj ogrzewania zastosuje w swoim domu - dokumentacja zawiera schematy i rozwinięcia instalacji c.o. i elektrycznych, obydwu sposobów ogrzewania. W pobliżu kotłowni zaprojektowano nawet małe pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać jako skład opału. Poddasze to typowa strefa nocna, 3 ustawne pokoje oraz duża łazienka z miejscem na wannę i prysznic. Największą sypialnię połączono dodatkowo z praktyczną garderobą. Każdy pokój posiada ponadto wyjście na balkon, a wysoka ścianka kolankowa (94 cm) to dodatkowy atut. Dom ma prostą bryłę i nieskomplikowany dach, dzięki czemu jest prosty i tani w budowie oraz późniejszej eksploatacji. Budynek zaprojektowano w oparciu o najnowsze przepisy prawa budowlanego, z dużą dbałością o jego wpływ na środowisko naturalne.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie350 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 350 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie250 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 250 zł

  W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu, Inwestor potrzebuje dodatkowego egzemplarza projektu, istnieje możliwość jego dokupienia. Warunkiem zakupu, jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni w czterech egzemplarzach. Dodatkowy egzemplarz można zamówić oczywiście także przy zakupie projektu.

 • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Projekty oznaczone tą ikonką posiadają zaprojektowane ogrzewanie gazowe oraz, jako alternatywę, ogrzewanie na paliwo stałe. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępności do sieci gazowej. Dokumentacja projektowa posiada w pełni zaprojektowane rozwiązania instalacyjne obydwu sposobów ogrzewania, daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiania projektu.

Rzut parteru 77,42

     
1.1Wiatrołap3,32m²
1.2Hol + komunikacja7,98m²
1.3Spiżarnia2,33m²
1.4Kuchnia9,00m²
1.5Salon z jadalnią27,67m²
1.6Łazienka2,94m²
1.7Pom. gospodarcze2,33m²
1.8Kotłownia9,01m²
1.9Pokój9,84m²
 

Rzut poddasza 60,18 (73,32m²)


zestawienie powierzchni użytkowej (powierzchnia podłogi)

     
2.1Komunikacja6,46m²(6,46m²)
2.2Pokój11,50m²(14,69m²)
2.3Pokój11,50m²(14,69m²)
2.4Garderoba4,58m²(6,48m²)
2.5Pokój16,02m²(19,77m²)
2.6Łazienka10,12m²(11,23m²)
 

Przekrój

 • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
 • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
 • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
 • Strop żelbetowy-wylewany.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
 • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego