Tomik wersja podstawowa3 199 zł3 099 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 099 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

52,50 +Strych: 23,92 (54,38)

Powierzchnia zabudowy

69,55

Powierzchnia całkowita

139,10

Powierzchnia netto

52,50

Kubatura

380,57

Wysokość budynku

7,97m

Kąt dachu

40,00°

Powierzchnia dachu

129,90

Ep

67,50 kWh/(m²rok) gaz ziemny

Minimalne wymiary działki

15,34x17,74m

Budynek parterowy o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 70 m2, którego rzut oparto na kwadracie, przykryty zgrabnym dachem czterospadowym. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy marzą o własnym domu za rozsądne pieniądze. Dzięki funkcjonalnej organizacji wnętrza i optymalnie wykorzystanej przestrzeni w budynku zmieściły się: jasny salon z miejscem na narożną sofę wprost naprzeciwko atrakcyjnej ściany telewizyjnej, kącik jadalniany, otwarta kuchnia, w której zaprojektowano ciąg praktycznych blatów roboczych i możliwość ulokowania sprzętu w wysokiej zabudowie, dwa ustawne pokoje oraz łazienka. Centralnie położony kominek może się natomiast przydać zimą, jako dodatkowe źródło ogrzewania. W korytarzu znalazły się także schody opuszczane, prowadzące na sporych rozmiarów stryszek, który może posłużyć za dodatkową przestrzeń do przechowywania. Nieskomplikowana bryła oraz prosta konstrukcja wpłyną niewątpliwie na niskie koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji. Elewację budynku można wykończyć zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. W budynku zaprojektowano ogrzewanie gazowe, a dokumentacja projektowa zawiera dodatkowo alternatywną wentylację mechaniczną. Dzięki zastosowanym materiałom cały budynek ma minimalny wpływ na środowisko naturalne i spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi współczesnego projektowania.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 500 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 450 zł

  Przyda się w trakcie zbierania ofert i wycen, a także podczas prac budowlanych. Warunkiem zakupu jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni. Dodatkowy egzemplarz można także oczywiście zamówić przy zakupie projektu. Dodatkowy egzemplarz składa się z projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego.

 • Rekuperacja GRATIS !!!

  Rekuperacja GRATIS !!!

  Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

  Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rzut parteru 52,50

     
1.1 Wiatrołap 2,78m²
1.2 Komunikacja 3,48m²
1.3 Kuchnia 8,08m²
1.4 Salon z jadalnią 16,05m²
1.5 Pokój 9,92m²
1.6 Łazienka 4,38m²
1.7 Pokój 7,81m²
 

Rzut strychu 23,92 (54,38 m²) [przykładowa aranżacja]


zestawienie powierzchni użytkowej (powierzchnia podłogi)

     
2.1 Strych 23,92m² (54,38m²)
 

Przekrój

 • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
 • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego 24cm + 20cm styropianu.
 • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
 • Strop żelbetowy-wylewany.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
 • Ogrzewanie gazowe.
 • Wentylacja grawitacyjna + jako alternatywa: wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe

Szacunkowe koszty realizacji

Opis robót Ceny minimalne Ceny średnie
Stan zero 27 278,00 PLN 38 881,00 PLN
Stan surowy otwarty 94 298,00 PLN 122 248,00 PLN
Stan surowy zamknięty 28 524,00 PLN 34 901,00 PLN
Razem 150 100,00 PLN 196 030,00 PLN
Szacunkowe koszty instalacji 30 567,00 PLN 40 615,00 PLN

UWAGA! Budując dom systemem gospodarczym można znacznie obniżyć koszty realizacji.
System gospodarczy – inwestor sam lub z pomocą rodziny, w miarę możliwości, wykonuje niektóre prace budowlane, nadzoruje budowę, wyszukuje promocje na materiały i dowozi je wraz ze sprzętem na plac budowy. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić 25-35% kosztów inwestycji.

Wyceń budowę domu w technologii murowanej

Wyceń budowę domu w technologii murowanej