Telimena wersja podstawowa3 050 zł2 750 zł

autor: architekt Katarzyna Maciejewska

Powierzchnia użytkowa

109,57

Powierzchnia zabudowy

139,90

Powierzchnia całkowita

139,90

Powierzchnia netto

109,57

Kubatura

707,83

Wysokość budynku

6,58m

Kąt dachu

30,00°

Powierzchnia dachu

198,10

Ep

34,90 kWh/(m²rok) biomasa

69,70 kWh/(m²rok) gaz ziemny

Minimalne wymiary działki

21,34x18,04m

Prosty, funkcjonalny i nowoczesny dom parterowy przeznaczony dla 3-4 osobowej rodziny. W ciągu dnia domownicy mogą się relaksować w dużym, dobrze oświetlonym salonie. Zaprojektowano w nim kominek wkomponowany w ścianę, co jest praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem. Z pokoju dziennego na zewnątrz prowadzą dwa wyjścia – bezpośrednio na ogród i drugie, zaraz przy jadalni. Takie rozwiązanie sprawia, że dom nadaje się na działkę z wjazdem zarówno od północy, jak również od południa. Salon jest połączony z dużą, otwartą kuchnią, w sąsiedztwie której znajduje się praktyczna spiżarnia. Nie zapomniano również o dodatkowej toalecie. W razie potrzeby kuchnia może być oddzielona od pokoju dziennego ścianką działową. Strefa nocna domu to 3 ustawne pokoje, jeden z własną garderobą oraz duża łazienka, w której bez trudu zmieści się wanna, prysznic oraz pralka. W korytarzu zaprojektowano schody składane prowadzące na strych. W celu zminimalizowania kosztów budowy, w budynku zaprojektowano strop drewniany. Całość uzupełnia duża kotłownia, oddzielona od reszty domu i dostępna bezpośrednio z wiatrołapu. W domu zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: GAZOWE oraz na PALIWO STAŁE. Od przyszłego inwestora zależy, które z nich wykorzysta. Prosta bryła i nieskomplikowany dach sprawiają, że dom jest niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Budynek zaprojektowano w oparciu o najnowsze przepisy prawa budowlanego, z dużą dbałością o jego wpływ na środowisko naturalne.

Uwaga! Dokumentacja Projektowa nie zawiera elementów małej architektury takich jak: donice, podesty, altany, grille ogrodowe, murki, pergole, a także innych elementów wizualizacji, takich jak: garaże i wiaty wolnostojące, drogi, podjazdy, ogrodzenia, baseny itp.

Dodatki do projektu

 • Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Zestawienie materiałów do projektu GRATIS !!!

  Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. ślepy kosztorys. Stanowi nieoceniony dodatek do projektu, uzupełnia go, ułatwia budowę, jest podstawą wyceny kosztów budowy i robocizny.

 • Kosztorys inwestorski w cenie400 zł

  Kosztorys inwestorski w cenie 400 zł

  Kosztorys inwestorski zawiera dokładnie wyliczone koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego. Wszystkie nasze kosztorysy zawierają ponadto szacunkowe koszty instalacji oraz dodany podatek VAT.

  W wielu przypadkach koszty budowy naszych domów opierają się o dwa poziomy cen – średnie i minimalne, daje to jeszcze lepszy obraz tego, z jaką rozpiętością wydatków będzie się musiał zmierzyć przyszły Inwestor.

 • Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie350 zł

  Dodatkowy egzemplarz projektu w cenie 350 zł

  W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu, Inwestor potrzebuje dodatkowego egzemplarza projektu, istnieje możliwość jego dokupienia. Warunkiem zakupu, jest posiadanie oryginalnego projektu naszej pracowni w czterech egzemplarzach. Dodatkowy egzemplarz można zamówić oczywiście także przy zakupie projektu.

 • Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Ogrzewanie na paliwo stałe GRATIS !!!

  Projekty oznaczone tą ikonką posiadają zaprojektowane ogrzewanie gazowe oraz, jako alternatywę, ogrzewanie na paliwo stałe. Inwestorzy często wybierają ogrzewanie na paliwo stałe ze względu na niskie koszty lub brak dostępności do sieci gazowej. Dokumentacja projektowa posiada w pełni zaprojektowane rozwiązania instalacyjne obydwu sposobów ogrzewania, daje to komfort swobody wyboru, bez konieczności przerabiania projektu.

 • Rekuperacja GRATIS !!!

  Rekuperacja GRATIS !!!

  Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

  Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rzut parteru 109,57

     
1.1 Wiatrołap 2,60m²
1.2 Hol 2,49m²
1.3 WC 1,98m²
1.4 Spiżarnia 2,58m²
1.5 Kuchnia 9,51m²
1.6 Salon z jadalnią 28,42m²
1.7 Komunikacja 6,34m²
1.8 Łazienka 8,84m²
1.9 Pokój 10,21m²
1.10 Pokój 11,05m²
1.11 Garderoba 3,03m²
1.12 Pokój 15,53m²
1.13 Kotłownia 6,99m²
 

Przekrój

 • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
 • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
 • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
 • Strop drewniany.
 • Więźba dachowa drewniana.
 • Pokrycie dachu - dachówka cementowa.
 • Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.

Elewacje

Rzut działki

 

 

Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do działki, przez uprawnionego architekta, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Architekt adaptujący może także wprowadzić wszelkie zmiany w projekcie gotowym, dostosowując go do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

 

 

Znajdź adaptującego

 

 

 

Zapytaj o rysunki szczegółowe

Szacunkowe koszty realizacji

Opis robót Ceny minimalne Ceny średnie
Stan zero 43 301,00 PLN 56 080,00 PLN
Stan surowy otwarty 90 988,00 PLN 109 184,00 PLN
Stan surowy zamknięty 36 507,00 PLN 41 793,00 PLN
Razem 170 796,00 PLN 207 057,00 PLN
Szacunkowe koszty instalacji 37 399,00 PLN 47 052,00 PLN

UWAGA! Budując dom systemem gospodarczym można znacznie obniżyć koszty realizacji.
System gospodarczy – inwestor sam lub z pomocą rodziny, w miarę możliwości, wykonuje niektóre prace budowlane, nadzoruje budowę, wyszukuje promocje na materiały i dowozi je wraz ze sprzętem na plac budowy. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić 25-35% kosztów inwestycji.

Wyceń budowę domu w technologii murowanej

Wyceń budowę domu w technologii murowanej